Aanmelden Stalking en psychosociale hulpverlening

Stalking in mijn praktijk?

Hulpverleners herkennen vaak de signalen van slachtoffers/cliënten die gestalkt worden niet. Hierdoor heeft de  behandeling of ondersteuning weinig tot geen effect.

Integendeel, regelmatig blijkt de ondersteuning of behandeling tot negatieve resultaten te leiden of komt het slachtoffer in grotere problemen.

Daarnaast weten veel hulpverleners niet wat zij moeten doen als zij hiermee geconfronteerd worden. Door onkunde en handelingsverlegenheid zijn hulpverleners dan niet in staat om de slachtoffers/cliënten en hun sociale systeem op de juiste manier te ondersteunen of adequaat te handelen.

 

Actualiteit

Stalking komt veel voor in Nederland. In 2023 registreerde het CBS 225.000 Nederlanders die melding of aangifte hadden gedaan van stalking. Er bestaat echter een “dark number” waardoor de werkelijke omvang van het probleem onbekend is. Er zijn meerdere oorzaken waardoor mensen het niet melden of aangifte doen. De mogelijkheid dat registercounsellors en andere psychosociale hulpverleners met een slachtoffer of dader van stalking in aanraking komen is op basis van de cijfers vrij groot.

Uit onderzoek blijkt dat de hulpverlening aan slachtoffers en daders in Nederland nog onvoldoende is ingericht. Stalking is een ‘zelfstandig’ misdrijf en heeft zijn eigen doelen, veiligheden, beleidsmaatregelen, juridische benadering en kennisgebieden. Om goed te handelen en te begeleiden zijn daarom aanvullende informatie en vaardigheden noodzakelijk.

 

Gezien het belang dat registercounsellors en andere psychosociale hulpverleners kennis en vaardigheden hebben betreffende het onderwerp stalking, zal de ABvC in het voorjaar van 2026 een tweedaagse training aanbieden.

 

Inhoud tweedaagse training

Deze training omvat de volgende onderwerpen:

  • Algemene cijfers en feiten
  • Relevantie cijfers voor hulpverleners
  • Juridische informatie over stalking
  • Stalking: wat is stalking en hoe komt dit tot uiting
  • Het slachtoffer, signalering, fasen stalking, mentale processen, trauma, benadering
  • De stalker, typologie, benadering, veiligheidstaxatie
  • De sociale omgeving: gevolgen door stalking
  • Hulpverlening en counselling: tips en tools
  • Opdrachten in groepjes
  • Interactie met ervaringsdeskundigen

 

Sprekers

 

  • Theo Hendrickx, voormalig politieambtenaar, werkzaam in het sociale domein. Daarnaast heeft hij twee organisaties opgericht waarbij het onderwerp stalking regelmatig voorkwam. Momenteel werkt hij nog voor meerdere reguliere landelijke organisaties die met stalking regelmatig in aanraking komen.

 

  • Op beide dagen zullen ervaringsdeskundigen de training ondersteunen met hun levensverhaal en interractie met de deelnemers. Zij zullen op basis van hun ervaringen adviezen geven over de juiste manier van benadering en begeleiding.

 

Praktische Informatie

Dag 1: 17 januari 2026

Dag 2: 7 februari 2026

Tijd: 10:00-16.30 uur

Locatie: volgt

Prijs: 450,– voor ABvC en PSNL leden

Prijs: 495,– voor overige geïnteresseerden

Uiterste inschrijfdatum: 1 oktober 2025

Max. aantal deelnemers: 50 

 

Let op! Tot 1 juni 2025 geldt een Early Bird tarief van 400,– . voor iedereen.

 

Om diepgaand op het onderwerp in te kunnen gaan, is gekozen voor een maximum aantal deelnemers. Als er meer aanmeldingen komen, wordt de training opnieuw aangeboden.

 

Erkenning: De training is PSBK geaccrediteerd onder nummer 020425/ C2241.0236.E door Stichting Keurmerk Beroepscholingen (SKB)

Het certificaat wordt uitgereikt als beide dagen volledig zijn gevolgd.

 

Deze training is vanwege de privacy van de ervaringsdeskundigen en de inhoud van de training alleen op locatie te volgen.

Aanmelden (link)

 

 

 

    Blijf op de hoogte van de ABvC

    Nieuwsbrief

    Binnenkort verschijnt hier een nieuwsbrief over alle nieuwtjes rondom de ABvC en counselling in het algemeen.

    Meer info

    Lid worden?

    Een lidmaatschap van de ABvC biedt veel voordelen als je als counsellor aan de slag wilt gaan. klik op de button voor meer informatie of om je aan te melden.

    Meer info

    Komende workshops

    De ABvC organiseert regelmatig workshops en themadagen die je ook als niet-lid kunt bijwonen. Klik op de button voor meer informatie.

    Naar de agenda
    Top